Stabilizacja kręgosłupa jest zabiegiem, który pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe. Ból kręgosłupa może być bardzo dokuczliwy. Jego źródła są rozmaite, jak na przykład zwyrodnienia, urazy kręgosłupa, czy w skrajnych przypadkach – choroba nowotworowa. Stabilizacja kręgosłupa jest w dzisiejszych czasach bezpiecznym i coraz bardziej popularnym zabiegiem, który pozwala nam znacząco zmniejszyć ból.

Przemieszczanie kręgów

Przemieszczanie się kręgów i dysków może prowadzić do wad postawy i skrzywienia kręgosłupa, które nieleczone przerodzi się w tak dokuczliwe dolegliwości, że ból stanie się nie do wytrzymania. W starszym wieku takie zaniedbanie może prowadzić do problemów poruszania się, a nawet kalectwa.

Stabilizacja

Zabieg stabilizacji kręgosłupa polega na wszczepieniu specjalnych implantów pomiędzy kręgi kręgosłupa, tak aby doszło do ich równego zespolenia. Dzięki temu kręgosłup znajduje się w odpowiedniej pozycji i tym samym postawa ciała jest prawidłowa, minimalizując ból pleców. Sąsiadujące segmenty są unieruchomione, co prowadzi w efekcie do ich stałego zespolenia. Oczywiście istnieją różne rodzaje stabilizacji kręgosłupa, które zależne są od odcinka, na ternie którego chcemy wykonać zabieg.

Zabieg

Pacjenci są indywidualnie kierowani do danego zabiegu po przeprowadzeniu serii koniecznych badań ortopedycznych. Stabilizacja kręgosłupa jest nowoczesnym i rewolucyjnym zabiegiem ortopedycznym, który pomaga osobom cierpiącym na ból pleców i kręgosłupa na stałe pozbyć się tych dolegliwości, które utrudniają im codzienne życie.