Piłki do ćwiczeń są wykorzystywane nie tylko podczas rehabilitacji pourazowej, ale także w innym celu. Możemy je wykorzystywać w celu rozciągania i wzmacniania mięśni, wykonywania masażu poprawiające krążenie i pobudzającego komórki nerwowe do pracy, usuwania cellulitu, relaksu.

Zastosowanie

Okazuje się, że piłki do ćwiczeń mają wiele zastosowań. Dzieje się tak także dlatego, że na rynku mamy dostępne różne rozmiary i rodzaje piłek. Te większe wykorzystywane są do ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Korzystają z nich nie tyko osoby, które uległy urazowi, ale także kobiety w ciąży i po porodzie, dzieci z wadą postawy, czy nawet osoby, które mają często skurcze i chcą się zrelaksować.

Masaż

Małe masujące piłeczki z wypustkami mogą być używane przez osoby, które często korzystają z komputera i borykają się ze skurczami dłoni i bólem. Takie same niewielkie piłeczki mogą być używane do masażu całego ciała, który doskonale wpływa na poprawę krążenia, rozbijanie tkanki tłuszczowej, czy usuwanie cellulitu.

Zalety

Piłki do ćwiczeń mają naprawdę szerokie zastosowanie. Jednak warto pamiętać o tym, że są one szczególnie przydatne podczas rehabilitacji pourazowej. Doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń dla dzieci, czy osób posiadających niski poziom mobilizacji do rehabilitacji. W sklepach z wyposażeniem medycznym dostępna jest szeroka oferta różnorodnych piłek. Możemy korzystać z ich pomocy podczas ćwiczeń w domowym zaciszu i cieszyć się z ich wielorakich zalet, które można wykorzystywać na rozmaite sposoby.