W starszym wieku pojawiają się poważne problemy z poruszaniem się, dlatego warto wówczas zastanowić się nad zakupem chodzika, czy balkoniku. Dzięki temu starsze osoby mogą być cały czas aktywne i uczestniczyć w codziennym życiu. To dla nich bardzo ważne, by starsze osoby z ograniczoną sprawnością nie były odizolowane od reszty społeczeństwa.

Rehabilitacja

Kłopoty z poruszaniem się nie oznaczają zamknięcia w domu i skazania na samotność. Nie wolno się poddawać i popadać w depresję. W końcu starość i niepełnosprawność to nie wyrok śmierci. Dzięki sprzętom rehabilitacyjnym takim jak chodzik czy balkonik, można pozostać aktywnym i wykonywać czynności dnia codziennego. Pójście do sklepu, na pocztę, czy do sąsiadki nie będzie już niewykonalnym zadaniem.

Sprzęt

Chodziki i balkoniki są obecnie bardzo nowoczesne i bezpieczne. Posiadają wiele udogodnień, które ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym. Ograniczniki hamowania, dodatkowe koszyki na torbę, podpórki, nakładki antypoślizgowe. Wszystko to sprawia, że poruszanie się z chodzikiem jest całkiem wygodne i bezpieczne. W domowym zaciszu możemy korzystać ze stabilnych balkoników, które ułatwią nam podnoszenie się z łóżka i fotele, a także przemieszczanie się pomiędzy pokojami.

Bezpieczeństwo

Nie wstydźmy się używać tego typu sprzętów rehabilitacyjnych. Są one niezwykle pomocne i zapewniają nam bezpieczeństwo. Niepełnosprawność oznacza ograniczenia, ale możemy je zminimalizować. Chodziki i balkoniki ułatwią nam codzienne życie i zapewnią bezpieczeństwo, dlatego warto z nich korzystać.