Piłki rehabilitacyjne to doskonały sprzęt, który pomaga urozmaicić proces rehabilitacji, a często uczynić go także efektywniejszym. Piłki rehabilitacyjne są wykorzystywane nie tylko podczas rehabilitacji pourazowej, ale także na zajęciach fitness, czy w szkołach rodzenia.To uniwersalne sprzęty, które umożliwiają przeprowadzenie wielu ćwiczeń wpływających korzystnie na nasze zdrowie i dobrą formę. Tak na przykład w przypadku rehabilitacji dzieci, piłki stanowią świetne rozwiązanie.

Dla dzieci

Dla małych pacjentów piłki rehabilitacyjne wyglądają jak zabawki, dlatego terapia ruchowa przybiera formę zabawy, a nie leczenia. Jest to bardzo korzystne, gdyż dzieci nie znoszą dobrze środowiska szpitalnego i powtarzających się, nudnych ćwiczeń. Na piłkach można skakać, rozciągać się, opierać, ćwiczyć koordynację ruchową, wzmacniać mięśnie. Możliwości są nieograniczone!

Dla dorosłych

Ćwiczenia na piłkach są skierowane nie tylko do dzieci, dorośli również są bardzo zadowoleni z pracy z ich pomocą. Miękkie, sprężyste piłki pozwalają wykonywać ćwiczenia, które są ciekawe, urozmaicone, a przy tym niezwykle efektywne.

Zastosowanie

Dlatego znajdują ostatnimi czasy tak szerokie zastosowanie. Piłki rehabilitacyjne mają różne rozmiary, dzięki czemu można je dostosować do różnych potrzeb i wieku pacjentów. Fizjoterapeuci coraz częściej korzystają z piłek w terapii pacjentów, którzy wyjątkowo szybko się nudzą, czy mają niską mobilizację. Dzięki temu ćwiczenia rehabilitacyjne stają się przyjemnością, a nie niekończącą się męką.